Československý jazzový festival Přerov - www.CSJF.cz


Československý jazzový festival představí velikána jazzové historie i naděje současného jazzu od nás i ze zahraničí

V Přerově, 12. října 2015

Již za pár dnů se ve městě nad Bečvou opět rozezní krásné melodie a bohaté harmonie, nápadité rytmy, synkopy i groovy, sóla a unisona skvělých jazzových muzikantů. Od 22. do 24. října se totiž v Přerově bude konat v pořadí 32. Československý jazzový festival. Letošní ročník uvítá legendárního kontrabasistu a spoluhráče Milese Davise Rona Cartera, australskou jazzovou divu Sarah McKenzie, často srovnávanou s Dianou Krall či energickou mladou kapelu Snarky Puppy - americké věrozvěsty elektrického jazzu pro 21. století. Ondřej Ruml s Matejem Benkem či Michal Motýľ - to jsou jen někteří z těch, kteří budou na festivalu bojovat v barvách česko-slovenské jazzové vzájemnosti.

Poznávacím znamením festivalu, jehož historie sahá až do roku 1966, je dlouhá léta dramaturgická pestrost, která dává stejnou měrou prostor českým a slovenským jazzmanům všech generací, legendám a zářícím hvězdám světového jazzu i čerstvým talentům a nadějím. Na Hanou se tak podívaly takové jazzové veličiny, jako Jim Hall, Larry Coryell, Ray Brown, Jean-Luc Ponty, John Scofield, Mike Stern, Manu Katché, Billy Cobham nebo John Abercombie. Zahráli tu Georgie Fame & Blue Flames, Maynard Ferguson’s Big Bop Nouveau Band, Brad Mehldau Trio, New York Voices, Yellowjackets, Groove Collective, The Clayton- Hamilton Jazz Orchestra nebo Joe Lovano Us Five s Esperanzou Spalding. Československý jazzový festival se tak řadí mezi jednu z nejvýznamnějších kulturních akcí nejen v Přerově, ale i na celé střední Moravě.

Těšíme se na to, že se nad Bečvou opět rozzáří nebe plné jazzových hvězd a potěší všechny vnímavé posluchače, ať už je jim blízký klasický moderní jazz davisovského střihu, sofistikovaný vokální projev či škatulkováním nezatížené výboje současného elektrického jazzu,“ říká dlouholetý ředitel festivalu Rudolf Neuls a dodává: „Rádi bychom poděkovali všem, těm, kteří tento svátek jazzu podporují, tedy našim partnerům v čele s městem Přerov, Olomouckým krajem a Ministerstvem kultury.“ Večery bude tradičně se šarmem sobě vlastním provázet dramaturg přehlídky Aleš Benda.

Československý jazzový festival se tradičně odehraje v rekonstruovaných prostorách Městského domu Přerov v Kratochvílově ulici, kde je rovněž možné zakoupit vstupenky v předprodeji. Rezervovat lístky lze na telefonu 581 290 311 nebo e-mailu predprodej@kis-prerov.cz. Vstupenky od 150,- Kč je možné zakoupit také na www.ticketportal.cz. Změna programu je vyhrazena. Veškeré další informace na www.csjf.cz.

Celá tisková zpráva ke stažení: tisková zpráva (PDF)


logo logo logo logo logo logo RENOMIA, a. s. - partner festivalu. odkaz vede na domovskou stránku RENOMIA, a. s. logo
Nadační fond Pjf • AB Studio Praha • za finanční podpory statutárního města Přerova, Olomouckého kraje a Ministerstva kultury ČR • RENOMIA, a. s. je stálým partnerem festivalu

PARTNEŘI 2018

loga partnerů festivalu 2017